1427
imkanlar
29
Haz 2016
İç Otoparklar

Değerli İTÜ Çalışanları,

Yeşil Kampüs projesi çerçevesinde her fakülteye ait iç otoparklar oluşturulmuştur. İç otoparklarda İTÜ personel kimlik kartı ve HGS etiketi, kampüs girişlerinde ise araç plakası, İTÜ personel kimlik kartı ve HGS etiketi ile giriş yapılabilmektedir.

Tüm personelimize tekrar akıllı bir RFID etiket dağıtılmaması adına, sistemler, karayollarında kullanılan HGS etiketinizi kullanacak biçimde hayata geçirilmiştir. Bir çok personelimizin HGS etiket numarası, kampüsten çıkış yaparken plaka ve HGS okunarak otomatik eşleştirilmiştir. Bazı personelimizin HGS etiket numaraları ise bu yöntemle eşleştirilememiştir.

Eğer aracınızda kullandığınız bir karayolları HGS’niz var ise ve aracınız iç otoparklara geldiğinde bariyer birkaç saniye sonra otomatik olarak açılmıyor ve kartla giriş yapmak zorunda kalıyorsanız, HGS’nizi tanımlamak için aracınızla Kart İşlem Merkezi (KİM) önüne gelmeniz gerekmektedir. KİM personeli, aracınızdaki HGS’nin numarasını okuyarak sistemlerde tanımlamasını yapacaktır. 

Ancak aracınızda HGS kullanmıyorsanız (OGS kullanıyorsanız), KİM tarafından dağıtılan İTÜ’ye özel RFID etiketlerden alabilirsiniz. HGS gibi çalışarak bariyerlerin otomatik açılmasını sağlayan ancak karayollarında herhangi bir şekilde aktif olmayan bu RFID etiketleri almak için Kart İşlem Merkezine ruhsatınız ile birlikte gelmeniz yeterlidir.