1427
ISIC/ITIC

ISIC/ITIC

                                                                İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERE 
                                                                   "ULUSLARARASI KİMLİK KARTI" VERİYOR

İTÜ, öğrencilere Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü UNESCO tarafından düzenlenen ve tüm dünyada geçerli olan "(ISIC) Uluslararası Öğrenci Kimlik Kartı" veriyor. Bu karta sahip olan öğrenciler gidilen ülkede yabancı öğrencilere tanınan tüm haklara sahip olabilmektedirler. Örn; yurt dışında konaklamadan, ulaşıma, müzelere, sinema ve tiyatrolara kadar birçok imkandan daha ucuza faydalanılabilmektedir. Ayrıca bu kartı ISIConnect servisi sayesinde telefon kartı olarak kullanabilmekte ve telefon görüşmelerindeki indirimlerden yararlanabilmektedirler. Bu kartı yüksek öğrenime devam eden veya 12 yaşını doldurmuş tüm orta öğretim öğrencileri alabilmektedir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ KİMLİK KARTI NEDİR?

International Student Travel Conference (ISTC) üyesi kuruluşlar tarafından dağıtılır. Tüm dünyada geçerli tek öğrenci kimlik kartıdır. Ulusal öğrenci kartınız yurt dışında geçerli olmayacağından yurt dışında yabancı öğrencilere tanınan indirimlerden yararlanabilmek için mutlaka ISIC almalısınız.

0_01610

1 Ocak - 31 Aralık tarihleri arasında geçerlidir. Her yıl yenilenir. Yaş sınırı olmaksızın öğrenci olduğunu belgeleyen herkese verilir. Gittiğiniz ülkelerde yabancı öğrencilerin yararlandığı tüm hak ve indirimlerden sizin de yararlanmanızı sağlar. Kartla birlikte indirim türleri ve oranlarını gösteren bir kılavuz verilir.

KART SAHİPLERİNE SUNULAN İNDİRİMLER

Tüm dünyada geçerli tek öğrenci kimlik kartı olan ISIC, ulaşımdan konaklamaya, kültürel etkinliklerden beslenmeye, alışverişten hizmet sektörüne kadar pek çok değişik alanda binlerce indirim olanağı sunmaktadır. Aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak ISIC sahiplerine tüm dünyada sunulan indirimleri ülke ve indirim türlerine göre sıralanmış olarak bulabilirsiniz.

ISIC Öğrenci Kartı Sahiplerine Sunulan İndirimler

ISIC CONNECT

ISIC aynı zamanda uluslararası görüşmelerde %85'e varan indirimler sunan bir telefon kartıdır. www.isic.org' da ISIConnect başlığı altında yer alan adımları izleyerek ve bir kredi kartı numarası vererek ISIC'ınızı uluslararası bir telefon kartına dönüştürebilirsiniz. ISIC ile 60 ülkede indirimli olarak uluslararası görüşmeler yapabilirsiniz. ISIC sizi internet ile de dünyaya bağlar. Her ISIC sahibi, @isic.org uzantılı bir E-Posta adresine ücretsiz sahip olabilir. ISIConnect ile sesli iletiler alabilirsiniz. Pasaport, bilet gibi yolculuk belgelerinizin fotokopilerini "Yolculuk Kasası ( Travel Safe)'ında saklayabilir ve kaybolmaları durumunda kopyalarına günün 24 saati internet sayfasından ya da ISIC müşteri hizmetlerinden ulaşabilirsiniz.

ISIC ACİL YARDIM HATTI


24 saat danışabileceğiniz Acil Yardım Hattı'ndan İngilizce, Almanca, Fransızca ya da İspanyolca yardım alabilirsiniz. En yakın büyükelçilik ve konsolosluk, doktor, avukat, seyahat acentesi, ISIC bürosu adreslerini öğrenebilirsiniz. Ailenize haber ulaştırabilir, kaybettiğiniz bilet, pasaport vb. belgeleri yeniden almak için yardım isteyebilirsiniz. ISIC kartınızın arkasında da yazan +44 20 87 62 81 10'dan ISIC Acil Yardım Hattı' na ulaşabilirsiniz. Bu numarayı bir postaneden ödemeli (collect call) olarak da arayabilirsiniz. ISIC Acil Yardım Hattı görevlisi sizden 12 haneli ISIC Kart numaranızı isteyecektir. Bu numara kartınızın sağ alt köşesinde yazılıdır. ISIC Acil Yardım Hattı'nı kartla birlikte verilen kılavuzda ya da www.isic.org ' da bulacağınız ISIConnect Erişim Numaraları'ndan da ücretsiz olarak arayabilirsiniz.

ISIC KARTI ALABİLMEK İÇİN Vakıfbank Maslak Şubesinde bulunan Şube Kodu:0401 Hesap No:00158007296855662 İban No:TR07 0001 5001 5800 7296 8556 62 nolu Sağlık Kültür Daire Başkanlığı Hesabına 10.TL yatırılarak dekont ile müracaat edilmeli.

ISIC Uluslararası Öğrenci Kimlik Kartı

Amacı tüm dünyada öğrencilere sunduğu fırsatlarla öğrencilerin hayatlarını kolaylaştırmak olan kar amacı gütmeyen bir kurum olan ISIC , 130 ülkede , 5 milyon öğrenci tarafından kullanılan, dünyanın tek ortak öğrenci kimlik kartını sunmaktadır. 
UNESCO ve AB Kültür ofisi tarafından desteklenen ISIC , öğrencilere 50.000'den fazla noktada indirim ve fırsatlar sağlar.

Türkiye'de de kültür, eğitim, yeme içme, alışveriş , konaklama, eğlence vs. gibi yüzlerce noktada öğrencilere fırsatlar sunmaktadır.

Microsoft, British Council, Goethe Institut, AIESEC, EF, Hard Rock Cafe, Spotify , Drive YoYo, Jatomi Fitness Centers,The Economist, Lonely Planet, Hostelworld, AirBnb  gibi bir çok marka ve kurum Türkiye'de öğrencilere ISIC aracılığı ile çok cazip fırsatlarla ulaşmaktadır.
Öğrenciler indirimlerden yararlanmak için kartlarını indirim noktalarına göstermeleri yeterlidir. Online indirimlerden yararlanmak için ise indirim için yönlendirilen sayfada öğrenci kart numarasını ve kişisel bilgilerini girerek indirime hak kazanır.
news.isic.org.tr adresinden düzenli olarak güncel indirim ve fırsat bültenlerimizi de takip edebilirsiniz.
Bu indirim ve fırsatları incelemek ve yararlanmak için www.isic.org.tr adresinden ve Facebook ve Twitter'daki sosyal medya kanallarımızı takip edebilirsiniz. 
ISIC Türkiye'de İstanbul Teknik Üniversitesi dışında 5 farklı ilde, 12 kart ofisinde öğrencilere sunulmaktadır. Ayrıca web sitemiz üzerinden öğrenciler online olarak da kart başvurusunda bulunabilmektedirler. Kart ofislerimizin listesini www.isic.org.tr adresinden inceleyebilirsiniz.
ISIC hakkında herhangi bir destek veya bilgi almak isteyenler info@isic.org.tr adresinden bizlere ulaşabilirler. ISIC ile ilgili daha fazla bilgi almak için; 

ISIC Türkiye
www.isic.org.tr
www.facebook.com/ISICTurkey
www.twitter.com/ISICTurkey

ISIC Global Office
www.isic.org