1427

İTÜ Mezun Kartı

Değerli Mezunlarımız,

İTÜ Mezun kartınız ile;

 • Yemekhanelerimizde misafir ücreti ödeyerek kullanabilir, (Yemek ücretleri için tıklayınız)
 • İTÜ Kütüphanesine girişlerde kullanabilir, (https://kutuphane.itu.edu.tr)
 • İTÜ Spor Tesislerinden faydalanabilirsiniz. (http://www.ituspor.itu.edu.tr)

  Ayrıca İTÜ Mezunlar Derneği'ne üye olan mezunlarımız Derneğin sağladığı olanaklardan yararlanabilirler. (http://www.itumd.org.tr)

  Çin Halk Cumhuriyeti'nin Vuhan kentinde çıkan ve birçok ülkeye yayılan COVID-19 salgını nedeniyle, İTÜ Mezun Kartı başvurularınızı https://yardim.itu.edu.tr adresi üzerinden üzerinden yapmanız gerekmektedir. İTÜ hesabınız aktif durumda değil veya şifrenizi hatırlamıyorsanız İTÜ Yardım ve İTÜ Portal'a E-Devlet ile giriş yapabilirsiniz.

  Bilet oluşturmadan önce;
 1. "İTÜ Mezun Kart Bedeli" açıklaması ile 20 TL'lik tutarı IBAN : TR 69 0006 4000 0011 2230 9773 30 İşbankası, Maslak Şubesi (1223) 0977330 numaralı İTÜ MEZUNLAR DERNEĞİ hesabına yatırarak dekontunuzu PDF formatında bilgisayarınızda bulundurunuz.
 2. Sistemde yüklü bulunan fotoğrafınızı değiştirmek istiyorsanız https://portal.itu.edu.tr adresi üzerinden İTÜ kullanıcı adınız veya E-Devlet ile giriş yaparak sol menüde "Kişisel > Hesap Bilgileri" sayfasında "Fotoğraf İşlemleri" butonuna tıklayarak uygun standartlarda fotoğraf yükleyiniz.

Yardım Bileti oluşturmak için aşağıdaki pdf dokümanlarından yararlanabilirsiniz.