1427

Yemekhane Uygulaması

- Kredi Kartı özellikli İTÜ kimlik kartınıza yemekhane binalarında bulunan KİOSK cihazlarını kullanılarak para yüklemesi yapabilirsiniz. Standart İTÜ  kimlik kartınıza nakit yükleme istasyonlarından para yüklemesi yapabilirsiniz. En küçük yükleme miktarı 1 TL’dir. Yemek almak için yemek servis hatlarındaki elektronik turnikelerin okuma bölümüne kartı yaklaştırarak okutmak ve geçmek yeterlidir. Sistemdeki kaydınıza göre (öğrenci, memur, burslu öğrenci vb.) kart içindeki bedel otomatik olarak düşecek ve cüzdanınızda kalan miktarı turnike üzerindeki göstergeden görebilirsiniz.

- Kart bakiyenizde anormal bir miktar var ise ya da tespit ettiğiniz bir yanlışlık var ise Kart İşlem Merkezi'ne yardım bileti oluşturmalısınız.

- Para yüklemesi yapılabilmesi için yeni teslim alınan kartların bir kez KİOSK cihazlarına takılması gerekmektedir. Kredi kartı özellikli kartı olanlarda nakit yükleme istasyonlarından kartlarına para yüklemesi yapabilmektedirler.

- Kart İşlem Merkezi tarafından bakiye düzenlemesi yapılmış kartların 12 saat içerisinde KİOSK cihazlara takılarak sistem tarafından tanınması yapılmalıdır.

- Kart değişikliği durumunda yemekhane için kullandığınız bakiyenin aktarılması için https://yardim.itu.edu.tr/ adresinden yardım bileti oluşturarak Bakiye aktarımı talep etmeniz gerekmektedir. Bakiye aktarımı yapıldıktan sonra 12 saat içerisinde kartınızı 2 kez KİOSK Cihazına takıp çıkarmanız gerekmektedir.